بانک کره جنوبی رتبه اعتباری ایران را بالا برد

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، اتحادیه اروپا و آمریکا روز گذشته تحریم های اقتصادی علیه ایران را برداشت.
بانک صادرات و واردات کره جنوبی اعلام کرد: این بانک سطح اعتباری اوراق قرضه برای ایران را از« C3 »به«C2 » که ششمین رتبه از 9 رتبه اعتباری این بانک است ارتقا می دهد.
این بانک دولتی کره جنوبی اعلام کرد: براثر تحریم ها، خط اعتباری این بانک به ایران، از 1.44 میلیارد دلار آمریکا در سال 2011 به 60 میلیون دلار در سال گذشته میلادی کاهش یافته بود.
این بانک پیش بینی کرد که برداشته شدن تحریم های اقتصادی علیه ایران، زمینه رشد اقتصادی چهاردرصدی را برای این کشور تا اواسط سال جاری میلادی فراهم می کند.
همچنین انتظار می رود تهران سرمایه گذاری در زمینه های نفت و گاز را افزایش دهد. ایران تنها برای سال2016 به بیش از 60 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد و با توجه به اینکه کره جنوبی، یکی از بزرگترین مشتریان نفت ایران است از این رو اکسیم بانک می تواند از شرکت های کره ای که به دنبال سهیم شدن در سود پروژه های 31 میلیارد دلاری گازی و 25 میلیارد دلاری نفتی هستند حمایت کند.
اکسیم بانک کره جنوبی پیش از این نیز اعلام کرده بود که تامین مالی پروژه ها، اعطای وام و صدور اسناد اعتباری برای شرکت های کره ای فعال در ایران را دوباره از سر می گیرد.
این درحالیست که کشورهای صنعتی برای ورود به بازار ایران پس از رفع تحریم ها در حال رقابت با یکدیگر هستند.

خرم خبر