لزوم ارائه لایحه رتبه‌بندی به مجلس قبل از نهایی شدن بودجه 1400

لزوم ارائه لایحه رتبه‌بندی به مجلس قبل از نهایی شدن بودجه 1400

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: تلاش می‌کنیم تا قبل از نهایی شدن فصل بودجه بتوانیم لایحه رتبه‌بندی را تقدیم به مجلس کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت آموزش‌ و پرورش، محسن حاجی میرزایی در گفتگوی زنده با شبکه خبر سیما، در خصوص شرایط لایحه جدید رتبه‌بندی معلمان که به‌تازگی از آموزش‌وپرورش به کمیسیون اجتماعی مجلس ارسال ‌شده است، اظهار کرد: یکی از مطالبات جدی جامعه فرهنگیان اجرای رتبه‌بندی معلمان بود. از سال ۱۳۹۵ موضوع رتبه‌بندی معلمان در دستور کار قرار گرفت و در دو نوبت با استفاده از امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری، معلمان بر اساس صلاحیت‌های خود دریکی از رتبه‌های ۱ تا ۴ قرار گرفتند و از مزایای این طرح بهره‌مند شدند.

حاجی میرزایی افزود: در اسفندماه سال گذشته به دلیل اینکه امتیازات فصل دهم به‌صورت عمومی در اختیار همه کارمندان دولت قرار گرفت، ضرورت بازنگری در موضوع رتبه‌بندی معلمان احساس شد و با هماهنگی سازمان برنامه‌وبودجه پیش‌نویس لایحه رتبه‌بندی تنظیم شد.

وی ادامه داد: این لایحه بر اساس صلاحیت عمومی، حرفه‌ای و تخصصی معلمان نوشته‌شده است و معلمان با توجه به دارا بودن این صلاحیت‌ها سنجیده می‌شوند و یکی از رتبه‌ها به آن‌ها اختصاص می‌یابد. در حال حاضر این لایحه به دولت تقدیم شده و در دستور کار کمیسیون اجتماعی دولت است که قرار است با فوریت در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب‌شده و تقدیم مجلس گردد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا قبل از نهایی شدن فصل بودجه بتوانیم لایحه را تقدیم به مجلس کنیم، گفت: چون تفاهم‌های اولیه در این مورد با سازمان‌های مربوطه انجام ‌شده است، پیش‌بینی می‌کنیم که در این مسیر مشکلی پیش نیاید و کارها سریع انجام شود.