مشکل کمبود معلم تا 4 سال آینده حل می شود

مشکل کمبود معلم تا 4 سال آینده حل می شود

حاجی‌میرزایی گفت: طبق پیش بینی‌ها و سهیمه‌های در نظر گرفته شده، مشکل تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش در ٣ تا ۴ سال آینده رفع می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حل مشکل کمبود معلم تا ۴ سال آیندهبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که چه زمان مشکل کمبود معلم در این وزارتخانه رفع می‌شود، اظهار کرد: برنامه ریزی‌هایی در این مورد داریم که تا چند سال آینده مشکل کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش برطرف شود.

او ادامه داد: امسال بیشترین ظرفیت را به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده ایم و بر این اساس ٧٨ هزار نفر جذب نیرو داریم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: از میان جذب شدگان دانشگاه فرهنگیان حدود ٢٨ هزار نفر از طریق اساسنامه ماده ٢٨، ٢٠ هزار نفر دانشجومعلم دوره چهارساله و ٢۵ هزار نفر نیروی تبدیل وضعیتی داریم که باید در دانشگاه آموزش‌های لازم را ببینند.

حاجی‌میرزایی در تشریح زمان رفع کمبود معلم تصریح کرد: با توجه به روند رشد جمعیت و افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان همچنین تعیین تکلیف افرادی که متعهد هستیم آن‌ها را استخدام کنیم، مشکل کمبود معلم در ٣ تا ۴ سال آینده رفع شده و به تعادل می‌رسیم.

او درباره تعیین تکلیف ظرفیت باقی مانده دوره چهارساله دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: مطمئنا این ظرفیت در نظر گرفته شده برای دانشگاه فرهنگیان را به طور کامل استفاده می‌کنیم.

منبع: شبکه خبر