اختصاص 10 درصد استخدام معلمان کشور به خوزستان

اختصاص 10 درصد استخدام معلمان کشور به خوزستان

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به کمبود معلم در خوزستان از حدود ۵۸ هزار و ۸۰۰ نفر مجوز استخدامی این وزارتخانه در سال جاری ۱۰ درصد آن به خوزستان اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا قاسم احمدی لاشکی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات آموزشی شهرستان گتوند در سالن اجتماعات آموزش و پرورش افزود: به جهت تاکید مقام معظم رهبری بر آموزش و به خصوص حساسیت ایشان بر روی خوزستان و نشست های مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با وزیر برای مشکلات نیروی انسانی، امسال ۱۰ درصد کل نیروی انسانی کشور فقط به خوزستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: امسال از متعهدین خدمتی که از طریق دوره چهارساله باید در دانشگاه فرهنگیان طی کنند، یکهزار و ۶۲۳ نفر سهمیه به خوزستان اختصاص یافت که مدیر کل آموزش و پرورش باید به همراه کارشناسان بر اساس نیاز مناطق، این سهمیه را در استان توزیع کند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیرآموزش و پرورش گفت: بر اساس ماده ۲۸ آزمون استخدامی این وزارتخانه برگزار شد که از حدود ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر کشور، ۲ هزار و ۴۶۹ نفر به خوزستان اختصاص دارد.

احمدی لاشکی افزود: از الحاق تبصره ۱۰ ماده ۱۷ هم از حدود ۵۸ هزار نفر نیز ۲ هزار و ۹۷۷ نفر سهمیه به خوزستان اختصاص یافته است.

وی در خصوص مشکلات نیروهای نهضت سواد آموزشی گفت: آنچه که مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است، نهضتی ها برای جذب باید در آزمون شرکت کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیرآموزش و پرورش افزود:۲۳ هزار و ۸۵۰ نفر برای آزمون شرکت کردند، ۲ نفر به کرونا مبتلا شدند که برای این ۲ نفر بر اساس شرایط خاص آزمون برگزار شد.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه هیچکدام از این نیروها حداقل نمره قبولی آزمون را کسب نکردند، ادامه داد: بر اساس آیین نامه دولت، این افراد شرایط لازم قبولی را نداشتند، اما با توجه به تحصیل چهارساله ای که این نیروها داشتند، مجلس با پایان کار آنها مخالفت و بر ادامه کار با این نیروها به عنوان حق التدریسی تاکید کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیرآموزش و پرورش گفت: مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از این نیروهای نهضتی به عنوان حق التدریس استفاده کند، فعلا مشکل آنها را رفع کنند تا فاصله نگیرند و فراهم کردن فضا تنها راه استفاده از این نیروها به عنوان حق التدریس است.

احمدی لاشکی در ادامه در خصوص مشکلات مربیان پیش دبستانی گفت: پیش دبستانی ها حرفشان قانونی است و افرادی که قبل از ۲۶ مهرماه ۱۳۹۱ سابقه کار و همکاری در مدارس دولتی دارند مشمول هستند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه مربیان پیش دبستانی به علت نداشتن کد شناسه مشکلاتی دارند، اظهار داشت: معاونان مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان برای آنها تدبیری داشته باشند تا این مربیان به عنوان حق التدریس مشمول شوند تا مجلس بتواند پس از این تصمیم گیری کند، ضمن اینکه تمام اقدامات وزارت آموزش و پرورش، پیرو مصوبه مجلس است