جذب۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان درسیستم آموزش و پرورش

جذب۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان درسیستم آموزش و پرورش

 

محمد زاده گفت: مهرماه امسال ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان کشور وارد سیستم آموزش و پرورش می شوند.

محمد زاده

شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: مهرماه امسال ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان کشور وارد سیستم آموزش و پرورش می‌شوند.

 آنچه دیگران می خوانند:

  محمد زاده در مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید آموزش و پرورش گیلان در رشت با بیان اینکه همچنین ۲۵ هزار و ۳۰۰ نفر تبدیل وضعیت می‌شوند که شامل حق التدریسی‌ها و نهضتی‌ها نیز هست، افزود: با این اقدامات بحران نیروی انسانی که سال‌های گذشته خیلی نگران بودیم، کمتر می‌شود.

  معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: حقوق همکاران فرهنگی نیز بهتر شده با این مهم ماندگاری نیرو‌ها نسبت به گذشته بهتر است با این وجود دغدغه ما درباره نیروی انسانی آموزش و پرورش نسبت به گذشته کمتر می‌شود.

  رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و ایجاد شبکه آموزشی شاد برای آموزش دانش آموزان خاطر نشان کرد: در شبکه شاد ظرفیت بسیار خوبی ایجاد شده که باید با قوت ادامه یابد در این ارتباط چه بحران کرونایی داشته باشیم و چه نداشته باشیم، تمام تلاشمان تقویت شبکه شاد است.

  این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه شبکه شاد در استان گیلان نیز باید جدی گرفته شود، بیان داشت: شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام شده حتی در استان‌های با وضعیت بهتر نیز می‌توانند ۲ هفته زودتر واحد‌های آموزشی را بازگشایی کنند.

  محمدزاده در ادامه سخنانش با اشاره به اقدامات نهضت سوادآموزی کشور تصریح کرد: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ در گروه سنی ۴۹ – ۱۰ سال بنا به خود اظهاری حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بی سواد داریم، اما با توجه به اقدامات انجام شده برای ریشه کنی بی سوادی و بنا بر اعلام پایگاه ثبتی که معتبرترین پایگاه ثبتی در کشور است و به استناد اسناد و مدارک، زیر یک میلیون بی سواد در کشور داریم.

  رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با بیان اینکه سالانه ۵۰ درصد فعالیت‌های سازمان نهضت سوادآموزی در راستای تثبیت و تحکیم سواد است، اضافه کرد: قرار است آموزش بزرگسالان کشور به حوزه سوادآموزی محول شود که بر اساس اقتضا بزرگسالی محتوی تولید می‌کنیم.

  در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تلاش‌های نادرجهان آرای مدیرکل سابق آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: محمد رحمتی مدیرکل جدید آموزش و پرورش نیز از همکاران پرتلاش و با تجربه در این استان است، وی علاوه بر عناوین مدیر مدرسه، کارشناس مسئول و دیگر سمت ها ، هفت سال رئیس آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان بود و عملکرد خوبی در این حوزه داشت.

  معاون وزیر آموزش و پرورش از مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان خواست که برنامه‌ها را بر اساس اسناد بالادستی پیش ببرد، زیرا اسناد بالادستی شامل سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و چراغ راه است و در کنار آن سیاست‌های سند تحول بنیادین مورد توجه است که باید بر اساس آن تلاش کرد.

  محمد زاده بیان داشت: علاوه بر این برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش که در مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد نمایندگان ارایه دادنیز باید مورد توجه و چراغ راه مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان گیلان باشد.

  در این مراسم ضمن قدردانی از نادر جهان آرای مدیرکل سابق آموزش و پرورش گیلان محمد رحمتی به عنوان مدیرکل جدید این دستگاه فرهنگی معرفی شد.